Piękna refleksja

Od czasu do czasu zadajemy sobie trudne pytania dotyczące naszej egzystencji, naszej roli w historii ludzi i otaczającego świata.

Próbę zdefiniowania tej nieodgadnionej racji bytu człowieka podejmuje autor David Mitchell w swojej niezwykłej książce, na której oparto i nakręcono polecany do obejrzenia film online Atlas Chmur: https://film-milosc.pl/atlas-chmur-online/

To wielowątkowa opowieść o losach ludzi żyjących w różnych przestrzeniach czasowych. Ich historie przenikają się niewidzialną siłą, która sprawia, że są to postacie wyjątkowe i o dużej mocy oddziaływania na innych.

To, co ich wyróżnia, to przenikliwe badanie rzeczywistości i poczucie odpowiedzialności za społeczność, w której przyszło im żyć.

Wraz z bohaterami tej zagadkowej wędrówki przemierzamy fantastyczną przestrzeń wszechświata i ludzkiej natury. Analizujemy koleje ich losu, dokonywane wybory, stosunek do ludzi i wartości.

Zawiłość przedstawianych historii osób żyjących w odległych czasach, stronach i dziejach każe szukać wspólnego spoiwa łączącego te obrazy.

Każdy może tam wyłowić frazę dotyczącą siebie lub swoich przemyśleń. Nie ma jednoznacznych rozwiązań i odpowiedzi. Jest walka, którą każdy może stoczyć indywidualnie i dla siebie lub wynik, który przesądza o mnie i o tobie.

Całość filmu jest osadzona w przepięknej linii melodyjnej Toma Tykwera, która wraz z fabułą tworzy finezyjne i niezwykłe przeżycie.

Oryginalności swoim postaciom dodają kreacje wybitnych aktorów, takich jak: Halle Barry, Tom Hanks, Hugh Grant, Ben Whishaw czy Susan Sarandon.

Scenariusz i reżyseria Lana i Lilla Wachowsky oraz Tom Tykwer.

Opublikowane w SF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *