Krótka recenzja filmu jak zostać kotem

Co odważni nieznajomi dołączyli do mnie na porannym pokazie Jak zostać kotem, który nie został uznany za na tyle warty, by wcześnie pokazać krytykom?

Siwowłosa samotna kobieta, która wydawała się bardziej zainteresowana spożyciem swojej dużej torebki popcornu niż tym, co było wyświetlane na ekranie multipleksu.

Pani w średnim wieku, w towarzystwie młodej dziewczyny w wieku czterech lub pięciu lat, która przez prawie 90 minut biegała, wpatrując się w swój telefon komórkowy.

I, ja, ktoś, komu przynajmniej płaci się za to, by porzucić część własnego życia, by zobaczyć Jak zostać kotem, rzekomą komedię rodzinną o miliarderskiej potentatce z branży nieruchomości, która uwięziona jest w ciele kocura.

To jest to. Tylko cztery osoby, pomimo obsady, która szczyci się dwoma zdobywcami Oscara – Kevinem Spacey’em i Christopherem Walkenem, którzy muszą mieć jakieś spore zaległe rachunki, które muszą spłacić – wraz z reżyserem, Barrym Sonnenfeldem, który w dalszym ciągu zachwiał swoją reputacją ostrego filmowca, zarobioną po ogromnym sukcesie dziesięcioleciowych franczyzy „Men in Black” i „Addams Family”.

Podobnie jak koty, publiczność może czasem wyczuć, kiedy coś nie jest dobre. Powiedzmy tylko, że byłem na przebudzenia, które wywołały więcej śmiechu.

Tylko który z pięciu scenarzystów, którzy opisali tę katastrofę (pozwolono mi przynajmniej jeden kocim żartem, czyż nie?) pomyślałem, że dobrym pomysłem było ożywienie przełącznika ciała z lat 80-tych i skojarzenie go z pracoholikami – tatusiami – to zły temat z lat 90-tych? Clichés pozostają kliszami, jeśli nie starasz się w jakiś sposób wymyślić ich na nowo dla nowego pokolenia.

Nie znaczy to, że nie ma próby odzwierciedlenia dzisiejszych nagłówków, ponieważ skupiony na sobie, skupiony na sobie Manhattan, molo Manhattan, Tom Brand, zamiast uczestniczyć w jedenastych urodzinach córki, pomieszał się w szczegółach dotyczących wielkości wieży noszącej jego nazwę firmy. Rzuca snit fit, gdy okazuje się, że budynek znajdujący się w Chicago może uniemożliwić mu posiadanie najwyższego symbolu fallicznego na półkuli północnej. Zobaczmy. Bogaty, egoistyczny, egocentryczny, skupiony na sobie, obraźliwy, krótkotrwały i obsesyjnie obsesjonowany długością swojego męskiego wieżowca. Kto tak brzmi?

Aby to naprawić, Brand kupuje kota w dość dziwnym zwierzęcym emporium nadzorowanym przez dość dziwnego właściciela granego przez Walken. W drodze powrotnej z prezentem do domu postanawia zatrzymać się na najwyższym piętrze wieży i zostaje uderzony piorunami. Oznacza to, że Spacey może dosyć dużo wybierać w pozostałej części swojej części po prostu robiąc voiceover, ponieważ jego postać przybiera teraz postać kota znanego jako Mister Fuzzypants (nie śmieszne), podczas gdy jego komatose ciało leży w łóżku szpitalnym.

Domyślam się, że ktokolwiek kuszony, aby zobaczyć jak zostać kotem po polsku byłoby antycypowanie mnóstwo czworonożny wysoki jinx do chortle over. Czyż nie jest to powód, dla którego YouTube jest zalewany takimi klipami (niektóre z nich w rzeczywistości zaczynają się od filmu)? Ale nawet ten pies osoba wie, że koty ogólnie lubią nazywać swoje własne ujęcia, co wyjaśnia, dlaczego cipka tutaj jest przede wszystkim oczywiste tworzenie CG.

Zbyt źli aktorzy ludzcy nie mogli mieć również CG stand-ins. Nikt, nawet Jennifer Garner, jako nieszczęśliwa druga żona Branda i Cheryl Hines („Curb Your Enthusiasm”), jak jego gorzkie ex, pozostaje bez szwanku. Nie wtedy, gdy prawdopodobnie samotne, bliskie humoru pojęcie obraca się wokół Walkena – jedyna osoba poza publicznością, która oprócz widzów może usłyszeć myśli Spacey’ego zagrażające „naprawieniu” Mistera Fuzzypantsa (wciąż nie śmieszne), chyba że zmieni swoje priorytety w życiu.

Istnieje wiele tematów, które rozciągają przekonanie, że PG-klasyfikowane „Dziewięć Życia” jest w porządku przez większość wieku, poza oczekiwane gagi pee i poop. Jak pięknie, że kot pijany na 50-letniego Scotcha, i Hines, który bierze kilka werbalnych hitów jako shrewish pierwszą żonę, guzzles martinis na urodzinach kiddie. Garner, zmuszony zrobić większość swoich scen z kotem świnia aparatu, który prawdopodobnie nigdy nie widział nawet własne Garner grzywny ciała przełącznik pracy w „13 Going on 30”, okazuje się, że rozważa rozwód. Pulling wtyczki na Spacey jest przedmiotem dyskusji. Co gorsza, wydaje się, że samobójstwo jest w przestępstwie podczas kulminacji filmu.

I, oh, jak tłum przedszkolaków będzie chortle w przedszkolu na kiepskim gagu wzroku z udziałem „Hang in There, Baby” plakat, który pochodzi z początku lat 70.

Co prowadzi mnie do tego pytania: Tylko kto ma być docelowym odbiorcą plakatu Jak zostać kotem? Z pewnością nie kocich fanów, ponieważ mówi się nam, że „Koty nie przejmują się, czy żyjesz czy umierasz”. Zdecydowanie nie miłośnicy Spacey’a, którzy znacznie lepiej poradzili sobie z najnowszym sezonem „House of Cards”, czy Walken, którego charakterystyczna dla nich dzika masa włosów wydaje się bardziej limp niż zwykle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *